вторник, 6. декември 2022. Вести денес: 156
Во живо

Свечена конференција по повод 25 години ОК на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорче Петров

home Хроника

Изгубил контрола над возилото и удрил во карпа- три лица префрлени во болницата во Тетово

Изгубил контрола над возилото и удрил во карпа- три лица префрлени во болницата во Тетово

Денеска околу 09.00 часот на автопатот Скопје-Тетово се случила сообраќајна незгода во која И.Р.(22) од Скопје управувајќи возило „Форд Ескорт“ со скопски регистарски ознаки, изгубил контрола над возилото и удрил во карпа, по што возилото се превртело на десната страна.

Во незгодата со повреди се здобиле возачот и тројца сопатници на возраст од 22, 24 и 27 години, кои биле префрлени во болница во Тетово.

Извршен е увид и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Qatar 2022