недела, 29. ноември 2020. Вести денес: 7
home Хроника

Изгубил контрола над мотоциклот и завршил во ендек- 26 годишно момче итно пренесено во болница

Изгубил контрола над мотоциклот и завршил во ендек- 26 годишно момче итно пренесено во болница
илустрација

На 24.07.2020 во 19.05 часот на магистралниот пат Ќафасан-Струга, М.М.(26) од с.Франгово, струшко, управувајќи мотоцикл „Сузуки“ со швајцарска национална ознака, изгубил контрола, излетал од коловозот и удрил во дрва покрај патот.

Во незгодата, возачот М.М. се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во Медицински центар Струга за укажување лекарска помош.

Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Струга.

Коронавирус