петок, 5. март 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Изгубил контрола над мопедот и излетал од патот- охриѓанец пренесен во болница

Изгубил контрола над мопедот и излетал од патот- охриѓанец пренесен во болница

Маж со тешки повреди пренесен во болница,откако во охридско изгубил контрола и излетал од патот управувајќи мопед.

-Вчера околу 19.55 часот во с.Лескоец, охридско, Д.Г.(31) од с.Лескоец, управувајќи мопед со охридски регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал од патот. Во незгодата, Д.Г. се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во општата болница во Охрид- стои во полицискиот билтен.

Увид на местото извршила екипа од СВР Охрид.

Коронавирус