сабота, 18. септември 2021. Вести денес: 55
home Хроника

Изгубил контрола и паднал од мотор, маж тешко повреден

Изгубил контрола и паднал од мотор, маж тешко повреден

На 26.05.2021 во 18:30 часот во с.Зрновци, кочанско, кај крстосница од ул.„Илинденска“, И.Ж. (44)  од с. Грдовци управувајќи  мопед „баотиан“ со кочански регистарски ознаки, изгубил контрола и паднал на патот.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил возачот на мопедот И.Ж. , констатирани во Клинички центар Штип.

Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициската станица Кочани.

Коронавирус