четврток, 26. ноември 2020. Вести денес: 160
Во живо

Натпартиски протест за одбрана на црвените линии кои се последниот бедем на нашиот идентитет

home Хроника

Изгубил контрола и излетал од патот: Две лица повредени во Прилеп

Изгубил контрола и излетал од патот: Две лица повредени во Прилеп

На 06.06.2018 година во 00.20 часот на ул. „Леце Котески“ во Прилеп, патничко возило „Алфа“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од Д.М. (24) с.Мало Коњари, изгубило контрола и излетало од патот.

Притоа, со повреди се здобил  возачот, кој со возило на Итна медицинска помош бил префрлен во Градска болница Прилеп, каде му биле констатирани тешки телесни повреди.

Кај сопатникот Б.Н. (24) биле констатирани телесни повреди.

Коронавирус