среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Изгоре возило кај Манастирец, повредени нема

Изгоре возило кај Манастирец, повредени нема

Изгоре возило кај селото Манастирец, Росоманско, повредени нема.

Пожарот го гаснеше екипа од Територијалната противпожарна единица од Кавадарци. Конандирот Илчо Богевски потврди за МИА дека се зголемува бројот на пожари во Кавадарци и Росоман.

На местото на несреќата пристигна и Итна медицинска помош.

Коронавирус