сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 131
home Хроника

Изгоре викенд куќа во скопско

Изгоре викенд куќа во скопско

На 21.10.2021 во 22:48 часот во СВР Скопје било пријавено дека на влез во с.Бадар, скопско, настанал пожар во викенд куќа, во која подолго време никој не престојувал.

Пожарот бил изгаснат од Противпожарната бригада Скопје.

Коронавирус