сабота, 18. септември 2021. Вести денес: 41
home Хроника

Изгоре стан во Струга, пожарникарите спречија ширење на пожарот

Изгоре стан во Струга, пожарникарите спречија ширење на пожарот

На 14.09.2021 година во 14:30 часот во ОВР Струга пријавено е дека настанал пожар во стан на улица „Партизанска“, сопственост на В.М.(33) од Струга.

Во пожарот, во кој нема повредени лица, опожарени се дел од покуќнината, а натамошното ширење е спречено со интервенција на Територијалната противпожарна единица од Струга.

Коронавирус