среда, 4. август 2021. Вести денес: 40
home Хроника

Изгоре штала за добиток во Просениково

Изгоре штала за добиток во Просениково

Во пожар кој избувна вчера околу 21 часот целосно изгоре штала во селото Просениково.

Според информации од командирот на ТППЕ Струмица, Александар Гудев, нема повредени лица, а добитокот е навреме извлечен.

Пожарот е изгасен, а во гаснењето учестувале три возила со 10 пожарникари.

Пожар вчера избувнал и на депонијата кај селото Босилово, кој со навремена интервенција е изгасен и не е дозволено негово проширување.

Коронавирус