вторник, 9. август 2022. Вести денес: 161
home Хроника

Изгоре работна машина на Средно Водно

Изгоре работна машина на Средно Водно
илустрација

На 23.06.2022 околу 17:47 часот во СВР Скопје, вработен во фирма од Куманово, пријавил дека на Средно Водно, каде што фирмата извршувала градежни работи околу гасоводот, забележал дека настанал пожар на една работна машина, сопственост на фирмата.

Од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје пожарот бил локализиран, а повредени лице нема.

Увид извршила екипа од СВР Скопје.

Коронавирус