петок, 3. декември 2021. Вести денес: 70
home Хроника

Изгоре куќа во Волково

Изгоре куќа во Волково

На 28.09.2021 во 13:40 часот во Полициската станица Ѓорче Петров било пријавено дека во с.Волково, скопско, настанал пожар во куќа сопственост на Б.Ц.(57), при што куќата целосно изгорела.

Од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје пожарот бил изгаснат, а повредени лица нема. Увид извршила екипа од СВР Скопје.

Коронавирус