среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Изгоре куќа во скопско Огњанци

Изгоре куќа во скопско Огњанци

На 07.12.2021 околу 16:45 часот во СВР Скопје било пријавено дека во с.Огњанци, скопско, настанал пожар во куќа сопственост на Н.Ј.(36).

Пожарот бил изгаснат од екипа на Бригадата за противпожарна заштита, а повредени лица нема.

Коронавирус