понеделник, 8. март 2021. Вести денес: 45
home Хроника

Изгоре куќа во Скопје

Изгоре куќа во Скопје

На 18.01.2021 околу 19:00 часот во СВР Скопје било пријавено дека настанал пожар во куќа на ул.„Вашингтонска“, сопственост на М.А.(46).

Пожарот бил изгаснат од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје, а повредени лица нема.

Увид e извршен.

Коронавирус