четврток, 15. април 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Изгоре комбе на улица во Скопје

Изгоре комбе на улица во Скопје

Вчера во 08:25 часот во СВР Скопје, Ј.Д.(41) од Скопје пријавил дека во периодот од 17:50 часот на 25.01 до 07:40 часот на 26.01.2020 на ул.„Емин Дураку“ во Скопје, настанал пожар во возило комбе „мерцедес“, со гостиварски регистарски ознаки, сопственост на фирма од Гостивар. Пожарот бил изгаснат, а повредени лица нема. Увид извршила екипа од СВР Скопје.

Коронавирус