среда, 5. август 2020. Вести денес: 160
home Хроника

Изгоре комбе денеска во Скопје од запалени картонски кутии

Изгоре комбе денеска во Скопје од запалени картонски кутии
фото илустрација

Денеска во 01,30 часот Б.Г. (47) од Скопје, пријавил дека на улицата „Зендел Џемаил“ биле запалени картонски кутии кои биле во близина на неговото комбе „Волксваген“, при што огнот го зафатил предниот дел од возилото.

Извршен е увид.

Коронавирус