вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 44
home Хроника

Изгоре „фиат пунто“ во Кавадарци, нема повредени

Изгоре „фиат пунто“ во Кавадарци, нема повредени
фото илустрација

Изгоре патнички автомобил „фиат пунто“ синоќа во Кавадарци, нема повредени, за МИА потврдија од кавадаречката Територијална противпожарна единица.

-Веднаш по дојавата за запалено возило со кавадаречки регистарски ознаки, заминавме на лице место петмина пожарникари со две возила. Возачот кој веќе бил пред сопствениот дом, навреме излегол од возилото кое имало плински уред, рекоа од Противпожарната единица.

Коронавирус