среда, 21. октомври 2020. Вести денес: 132
home Хроника

Изгоре „БМВ“ во Гази Баба, гореа и „Корса“, „Мерцедес“ и „Голф“

Изгоре „БМВ“ во Гази Баба, гореа и „Корса“, „Мерцедес“ и „Голф“
фото илустрација

На 26.08.2020 околу 04.10 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улица Ордан Чопела во Скопје настанал пожар во патничко возило „БМВ“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на М.Ф..

Од пожарот биле зафатени и возилата „Голф“, сопственост на С.Н., „Мерцедес“, сопственост на Д.Е. и „Опел корса“ без регистарски ознаки.

Пожарот бил изгаснат од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје.

Коронавирус