четврток, 9. јули 2020. Вести денес: 8
МЕГА БОМБА

ВИДЕО: Тежок меѓународен блам на Заев, лажеа дека спречиле хибриден напад, а Заев пред пранкери го напаѓа Макрон, затвора аеродром, ќе населува мигранти

home Хроника

Изгоре барака во кичевско

Изгоре барака во кичевско

Во кичевското село Другово, синоќа околу 22 часот, се случил пожар во барака, сопственост на Ј.С. (58) од Кичево.

Пожарот е предизвикан поради палење на оџакот од бараката што се проширил на кровната конструкција. Неговото натамошно ширење е запрено со интервенција на противпожарната единица од Кичево.

Настанатата штета од овој пожар ќе се утврди дополнително информираат од СВР -Охрид.

Парламентарни избори 2020