сабота, 30. септември 2023. Вести денес: 46
home Хроника

Изгоре автомобил во Сопиште

Изгоре автомобил во Сопиште

Околу 12:20 часот регистриран е пожар на автомобил во населбата Сопиште, кој е пријавен од случаен минувач.

Од МВР за МИА потврдуваат дека се работи за возило „Форд Мондео“.

Автомобилот е целосно уништен, а самата незгода направи и голем метеж во сообраќајот.

Од МВР информираат дека на терен излезена е противпожарна единица и пожарот е изгаснат.

СВР Скопје во моментов врши увид на лице место. Засега нема информации за повредени при пожарот.