четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 74
home Хроника

Изгоре автомобил во село Грчец

Изгоре автомобил во село Грчец

На 15.01.2021 во 03:20 часот во СВР Скопје било пријавено дека во с.Грчец, скопско, настанал пожар во патничко возило „фолксваген голф“, со скопски регистарски ознаки, сопственост А.И.(49) од с.Грчец.

Пожарот бил изгаснат, а извршен е увидот од увидна екипа на СВР Скопје.

Коронавирус