недела, 5. јули 2020. Вести денес: 78
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Хроника

Изгоре автобус на ЈСП кај Грушино

Изгоре автобус на ЈСП кај Грушино

Автобус на ЈСП изгоре на патот кај селото Грушино, објави Алсат-М.

Како што дознава Алсат од извори во противпожарната служба на Скопје, пожарот се случил денеска околу 12 часот, а според првичните информации причина за пожарот е дефект во електричната инсталација кај моторот.

Парламентарни избори 2020