среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 181
home Хроника

Изгаснат пожарот кај кичевско – Ќе се утврдува штетата

Изгаснат пожарот кај кичевско – Ќе се утврдува штетата

Пожарот што вчера во 12:50 часот избувна во месноста „Аловско мало“, во атарот на кичевското село Зајас, што опфатил околу 300 метри квадратни нискостеблеста вегетација, целосно е локализиран и изгаснат од Територијалната противпожарна единица од Кичево.

Дополнително, во наредниот период ќе се утврди причината и настанатата штета, информираат од СВР- Охрид.

Коронавирус