понеделник, 17. јануари 2022. Вести денес: 109
home Хроника

Изчезна 14 годишно девојче, полицијата трага по неа

Изчезна 14 годишно девојче, полицијата трага по неа

Во текот на вчерашниот ден во 11:15 часот во Полициската станица Кочани, Џ.А.(40) пријавила дека на 19.07.2018 година од домот во непознат правец се оддалечила нејзината 14 годишна ќерка, информираат од МВР.

Од полицијата велат дека се превземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Коронавирус