сабота, 3. јуни 2023. Вести денес: 49
home Хроника

Избувнал пожар во куќа во Бутел, сопственикот сам го изгаснал

Избувнал пожар во куќа во Бутел, сопственикот сам го изгаснал

Вчера околу 09:15 часот во Скопје, на улица „Бутелска“ настанал пожар во куќа сопственост на Д.Т.(65), при што опожарени се греди од кровната конструкција.

Повредени лице нема, пожарот е изгаснат од страна на сопственикот на куќата.