четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 177
home Хроника

Избувна пожар во викенд куќа во Скопје

Избувна пожар во викенд куќа во Скопје

Министерството за внатрешни работи информираше дека вчера 08:25 часот, во Полициска станица Драчево, било пријавено дека во село Малчиште настанал пожар во викенд куќа сопственост на 57-годишниот О.Ј. од село Батинци,скопско.

Пожарот бил локализиран од противпожарната екипа од Скопје.

Коронавирус