понеделник, 30. ноември 2020. Вести денес: 20
home Хроника

Избувна пожар во стан во Скопје

Избувна пожар во стан во Скопје

Во СВР Скопје ноќеска во 3.50 часот било пријавено дека на улицата „Букурешка“ настанал пожар во стан сопственост на Ѓ.З. (63).

Од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје пожарот бил изгаснат, а увид ќе се врши.

Коронавирус