петок, 10. април 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Избувна пожар во скопско Волково

Избувна пожар во скопско Волково

Во скопското село Орман, на место викано „Камењар“ вчера околу 13:15 часот во викенд куќа сопственост на П.Ц.(65) од село Волково, настанал пожар.

Пожарот е изгаснат од Противпожарна единица.

Увид ќе се врши во текот на денешниот ден.

Коронавирус