сабота, 29. јануари 2022. Вести денес: 8
home Хроника

Избувна пожар во планинарскиот дом „Ловечка куќа“

Избувна пожар во планинарскиот дом „Ловечка куќа“

Во СВР Битола вчера било пријавено дека во периодот од 17.00 часот на 21.11.2021 до 09.00 часот на 24.11.2021 во Националниот парк „Пелистер“, во атар на место викано „Широка“, настанал пожар во планинарскиот дом „Ловечка куќа“.

Од пожарот објектот целосно изгорел, а повредени лица нема.

Увид извршила екипа од СВР Битола, а за настанот бил известен Јавен обвинител.

Коронавирус