петок, 26. ноември 2021. Вести денес: 152
home Хроника

Избувна пожар во механичарска работилница во Штип

Избувна пожар во механичарска работилница во Штип

Во СВР Штип на 30.01.2020 околу 01:30 часот било пријавено дека на улицата „Петар Поп Арсов“ во Штип настанал пожар во механичарска работилница во дворот од куќата на Ј.С.(47).

Пожарот бил изгаснат од сопственикот на објектот, а повредени лица нема.

Увид на местото извршила екипа од СВР Штип.

Коронавирус