недела, 2. октомври 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Избувна пожар на Клиниката за уво, нос и грло

Избувна пожар на Клиниката за уво, нос и грло

На Клиниката за уво, нос и грло во комплексот клиники „Мајка Тереза“ доцна синоќа околу 22 часот избувнал пожар, јавува МИА.

Пожарот бил предизвикан од болјер во бања, а интервенирала Територијалната противпожарна бригада на Град Скопје со пет пожарникари и две возила.

Коронавирус