вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 55
home Хроника

Избодено момче во дворот на училиштето во Шутка

Избодено момче во дворот на училиштето во Шутка

На 14.04.2019 година во 22.55 часот било пријавено дека К.М.(19) од Скопје во дворот на ОУ„26-ти Јули“ во населба Шуто Оризари-Скопје бил физички нападнат од две лица, кои му нанеле и убодна рана со остар предмет.

СВР Скопје презема мерки за расчистување на случајот, информираат од МВР.

Коронавирус