понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 5
home Хроника

Избегал од затворот во Струмица, па го нашле сред центар во Кочани – нема да ви се верува и што било пронајдено кај него!

Избегал од затворот во Струмица, па го нашле сред центар во Кочани –  нема да ви се верува и што било пронајдено кај него!

Денеска (28.09.2021) околу 01.30 часот во Градскиот трговски центар во Кочани, полициски службеници од ОВР Кочани го пронашле и привеле Џ.Џ.(20) од Кочани поради бегство од Казнено-поправната установа Затвор Струмица.

При преглед кај него била пронајдена и одземена марихуана. Тој бил спроведен во Казнено-поправната установа Затвор Струмица и по целосно документирање на случајот ќе му биде поднесена соодветн апријава.

Локални избори 2021