понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 142
home Хроника

Избегал од а затвор, а сега полицијата го пронајде во Мала Речица – Еве ги деталите

Избегал од а затвор, а сега полицијата го пронајде во Мала Речица – Еве ги деталите

Денеска (13 февруари) околу 13 часот и 10 минути, на улица 170″ во тетовска Мала Речица, полициски службеници на СВР Тетово го привеле 37-годишниот Л.К.oд Мала Речица, кој со потерница од КПУ “Идризово” се барал за доиздржување на затворска казна од две и пол години за сторено кривично дело “убиство”.

Приведениот Л.К.ќе биде спроведен во Казнено-поправната установа “Идризово” во Скопје на доиздржување на казната, информира портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифоски.

Осуденикот успеал да избега од затворот по што била распишана потерница за негово наоѓање.

ЕУРО 2020

Македонија