сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 48
home Хроника

Италијанец повреден во сообраќајка во Скопје

Италијанец повреден во сообраќајка во Скопје

На 13.05.2021 во 15:30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Митрополит Теодосиј Гологанов“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „опел астра“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Д.А.(60) од Скопје и мотоцикл „хонда“, управуван од М.Ш. од Италија.

По незгодата, М.Ш. бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“, каде му биле констатирани тешки телесни повреди.

За настанот бил известен Јавен обвинител, а увид на местото на незгодата извршила екипа од СВР Скопје.

Коронавирус