среда, 14. септември 2022. Вести денес: 2
home Хроника

Истовариле огревни дрва, па биле приведени

Истовариле огревни дрва, па биле приведени

На 12.06.2021 во 22.30 часот во Полициското одделение Петровец биле приведени Н.Б.(26), С.Е.(27) и М.Г.(20), сите од с.Брест, поради постоење основи на сомнение дека во с.Јурумлери, скопско, во плац за дрва истовариле огревни дрва од товарно возило, на кои немало доволен број на жигови, а воедно приведените немале ни документи за идентификација.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Коронавирус