сабота, 4. декември 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Истепано момче во автобус на ЈСП – еве ги деталите

Истепано момче во автобус на ЈСП – еве ги деталите

МВР информираше дека вчера во 21:00 часот во СВР Скопје, 18-годишниот А.С. од село Ласкарци, скопско, пријавил дека околу 20:40 часот во автобус бр.56, во близина на автобуска постојка во село Буковиќ, скопско, бил физички нападнат од А.Б. и уште две лица, сите од село Копаница, скопско.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус