среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Истепан таксист во Скопје

Истепан таксист во Скопје

На 26.11.2021 околу 09:15 часот во СВР Скопје М.Џ.(33) од Скопје пријавил дека околу 08:00 часот додека извршувал работни задачи како такси возач на подрачје на Центар по претходно недоразбирање бил физички нападнат од А.Т.(36) од Скопје.

Сочинет записник за констатиран прекршок од ЗПП ЈРМ.

Коронавирус