понеделник, 6. февруари 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Искршиле стакло од штаб на политичка партија на денот на изборите – еве ги деталите

Искршиле стакло од штаб на политичка партија на денот на изборите – еве ги деталите

На 18.10.2021 околу 20.30 часот во ОВР Прилеп било пријавено дека во периодот од 22.30 часот на 17.10.2021 до 07.00 часот на 18.10.2021 било скршено стакло од штаб на политичка партија на ул.„Орде Чопела“.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.