вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 1
home Хроника

Исфрли ќеса со хероин, полицијата му застана на патот

Исфрли ќеса со хероин, полицијата му застана на патот

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поденесе кривична пријава против А.А.(36), поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

На 16.09.2021 во Гостивар, полициски службеници забележале дека пријавениот од патничко возило „рено“ исфрлил една ќеса со хероин.

Коронавирус