понеделник, 6. февруари 2023. Вести денес: 179
АКТУЕЛНО

Најнов биланс: Во земјотресите во Турција и Сирија загинале повеќе од 3.000 луѓе, најмалку 15.500 повредени

home Хроника

Исчезнато е 13-годишно девојче од скопско Инџиково

Исчезнато е 13-годишно девојче од скопско Инџиково

На 06.08.2020 околу 02:30 во СВР Скопје, Н.А.(42) од с.Инџиково, скопско, пријавил дека неговата внука А.А.(13) се оддалечила од домот.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.