недела, 2. април 2023. Вести денес: 33
home Хроника

Исчезнатите сестри од Пробиштип утрово пронајдени во Крушево

Исчезнатите сестри од Пробиштип утрово пронајдени во Крушево

Во центарот на Крушево, од страна на полициски службеници при проверка на идентитет, утрово во 2 часот се пронајдени две исчезнати лица од Пробиштип на возраст од 16 и 19 година.

Истите лица на 16 јули беа пријавени за исчезнати.

Лицата, кои инаку се сестри беа пријавени за исчезнати од нивиот татко, М.Т.(55) од Пробиштип. Таткото пријавил дека неговите деца на 14 овој месец заминале од домот во непознат правец.