вторник, 11. август 2020. Вести денес: 0
home Хроника

Исчезнати се мажи од Брвеница и Кочани

Исчезнати се мажи од Брвеница и Кочани

На 22.05.2020 во 10.15 часот во Полициска станица Тетово, Б.С.(36) од с.Брвеница,тетовско, пријавил дека на 12.05.2020 во 12,00 часот од својот дом на ул. “Маршал Тито“ се оддалечил во непознат правец неговиот брат Ј.С.(34), исто така од село Брвеница. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

На 22.05.2020 во 05.00 часот во Полициска станица Кочани, Б.Т. од Кочани пријавил дека на 19.05.2020 околу 12.30 часот од семејниот дом на ул “Димитар Влахов“ неговиот син Љ.Т. (43) се оддалечил во непознат правец. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Коронавирус