петок, 24. септември 2021. Вести денес: 128
home Хроника

Исчезнатата кавадарчанка пронајдена почината

Исчезнатата кавадарчанка пронајдена почината

Седумдесет и три годишната кавадарчанка М.Д. која претходно беше пријавена за исчезната, вчера била пронајдена почината во лозов насад без траги на насилство, информира Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

По наредба на јавен обвинител, телото е предадено за обдукција во Институт за судска медицина –Скопје. Бил извршен увид на местото на настанот.

Коронавирус