четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Хроника

Исчезнат маж пронајден мртов во нива во Јурумлери

Исчезнат маж пронајден мртов во нива во Јурумлери

Маж кој бил пријавен за исчезнат вчера околу 14 часот бил пронајден мртов.

Случајот во полицијата го пријавил И.Б. (36) од с.Јурумлери-Скопје кој рекол дека додека извршувал земјоделски работи во неговата нива, забележал тело на маж.

-Од страна на медицинско лице констатирана е смрт без траги на насилство и утврдено е дека станува збор за Р.Ј. (63) од с. Петровец, кој претходно бил пријавен за исчезнат. По наредба на јавен обвинител  телото на починатиот е дадено за обдукција, информираат од полицијата.

Коронавирус