недела, 1. август 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Исчезнат е малолетник од Битола, избегал од Јавна установа во Скопје

Исчезнат е малолетник од Битола, избегал од Јавна установа во Скопје

На 29.06.2021 во Полициска станица Центар било пријавено дека од Јавна установа за згрижување деца – Скопје се оддалечил нивниот штитеник С.Ј.(13) од Битола.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Коронавирус