четврток, 21. октомври 2021. Вести денес: 9
home Хроника

Исчезнале две лица: Потрага по Штипјанец и Битолчанец

Исчезнале две лица: Потрага по Штипјанец и Битолчанец

На 22.05.2021 во 11:45 часот во СВР Штип, Н.Н.Г.(40) пријавила дека од неговиот дом се оддалечил нејзиниот брат Д.Н.(29) од Штип. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

На 23.05.2021 во 10:00 часот во СВР Битола, A.К. од Битола пријави дека од домот се оддалечил неговиот татко Ј.К.(75) од Битола, кој имал здравствени проблеми. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Локални избори 2021