понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 5
home Хроника

Исчезнал на 14 септември, а денес без знаци на живот е пронајдено неговото тело во одводен канал во Кочани – еве ги деталите

Исчезнал на 14 септември, а денес без знаци на живот е пронајдено неговото тело во одводен канал во Кочани – еве ги деталите

Пронајдено е телото на 84-годишниот жител од селото Соколарци, по којшто се трагаше четири дена.

Во соопштението од СВР-Штип се наведува дека вчера во Полициската станица во Кочани било приваено дека во одводен канал во село Соколарци кочански регион, бил пронајден починат 84 годишниот С.К. Од страна на неговото семејство било пријавено дека од својот дом се одалечил на 14 септември.

По пронаоѓање на неговото тело, лекар од Итната медицинска помош констатирал смрт без траги на насилство, а по наредната на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено на семејството

Локални избори 2021