среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 81
home Хроника

Исчезнаа две сестри од Пробиштип

Исчезнаа две сестри од Пробиштип

Жител на Пробиштип вчера пријавил во полиција дека неговите две ќерки два дена не се вратиле дома и дека тој не знае каде се.

Според информациите на МВР, вчера околу 19,45 часот во Полициската станица Пробиштип М.Т.(55) пријавил дека во саботата, 14 јули, неговите две ќерки Н.Т.(19) и другата ќерка на возраст од 16 години излегле од дома и не се вратиле.

Од МВР велат дека се преземаат мерки за пронаоѓање на лицата.

Коронавирус