среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 154
АКТУЕЛНО

Огромен број човечки жртви во земјотресот, Турција поместена за три метри

home Хроника

Исчезнаа две малолетни лица од Скопје

Исчезнаа две малолетни лица од Скопје

Два случаи за исчезнати малолетници пријавени вчера во Скопје.

Во текот на вчерашниот ден во 11:30 часот во Полициската станица Гази Баба В.Г.(57) вработена во СОС „Детско село“ пријавила дека на 27.04.2018 година во непознат правец се оддалечила нивна 16 годишна штитеничка.

И вториот случај исто така бил пријавен вчера. Во 14:30 часот во Полициската станица Чаир С.С.(36) вработен како социјален работник во Домот „25-ти Мај“ пријавил дека на 27.04.2018 година нивен 17 годишен штитеник заминал кај неговата баба во Делчево и не се вратил во Установата. Се превземаат мерки за пронаоѓање на лицето.