вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 35
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Хроника

Исчезнаа две лица од Скопје: Се трага по 17- годишно девојче и 30- годишен маж

Исчезнаа две лица од Скопје: Се трага по 17- годишно девојче и 30- годишен маж

Во Полициската станица Чаир, Б.Т.(36) од Скопје, вчера околу 11 часот пријавил дека претходниот ден околу 23 часот од дома во непознат правец се оддалечила неговата 17-годишна ќерка.

Во текот на вчерашниот ден во Полициска станица Битпазар, И.Р.(62) од Скопје пријавил дека на 22 август околу 11:30 часот од дома во непознат правец се оддалечил неговиот син Е.Р.(30) кој бил со патничко моторно возило „Форд Фиеста“.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицата.